Bugün 25.02.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber
Yeni Akit Yazarı Arseven\'den bomba tweetler!


Yeni Akit Yazarı Serdar Arseven, yolsuzluk operasyonları ile başlayan süreçte ortaya atılan iddialar ve geçmişe dönük iftiralar üzerine resmi twitter adresi üzerinden 35 maddeden oluşan manifesto niteliğnide bir yazı kaleme aldı. Yeni Akit Yazarı Arseven\'in tweetlerinde hem AK Parti hem de Fethullah Gülen cemaatine yönelik ince göndermeler dikkat çekerken, medyanın yanlış yönlendirilmesi ve kullanılması da tahlil edildi.

İşte gündeme bomba gibi düşen o teweetler: 
 
1- Kardeşlerim, şahitsiniz, CHP kasedi yayınlandığında "Bunu yapmak yanlıştır!" dedim. 
2- Dershaneler kapatılmak istendiğinde  "Bu yapılan yanlıştır" dedim. Bugün de Hizmet'in yaptıkları çok yanlıştır diyorum. Benim partim, pırtım, cemaatim yok!.. Kapılanmadım!..
3-Önemli olan şartlar ne olursa olsun doğruyu söyleyebilmek. Cemaatteyim diye cemaatin yanlışlarına partideyim diye partinin yanlışlarına,
4-Cemaatten besleniyorum diye cemaatin yanlışlarına partiden besleniyorum diye partinin yanlışlarına ses çıkartmazsan iyilk yapmış olmazsın,
5-Recep Tayyip Erdoğan da Fethullah Gülen de hatadan münezzeh değildir. Bir dostun yapması gereken, doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilmektir. 
6- Bir adam hiç cemaati eleştirmiyorsa, tepki göstermiyorsa o adam cemaatin dostu değildir. 
7- Bir adam Ak Partiyi hiç eleştirmiyorsa, yanlışına tepki göstermiyorsa o adam Ak partinin dostu değildir. Omurgalı olacağız. Omurgasız adamdan hayır gelmez.
8-Adam yapışmış bir cemaate, partiye, derneğe şuraya buraya, ne yapılırsa alkışlıyor. Alkışlar yüzünden uyarılar duyulmuyor.
9-Peki insanlar niçin bağlı bulundukları cemaatin veya partinin liderine hatalı buldukları noktaları söylemezler. Niçin olacak, beklentileri vardır. 
10- Ne zaman ki beklentileri karşılanmaz o zaman diş göstermeye başlarlar. Bu omurgalı bir tavır değildir. Delikanlı tavrı değildir.
11- Ak Parti'de de olsak, Saadet'te de, Hizmette de olsak başka yerde de yanlış yapıldım mı uyaracağız. 
12- Ama bakıyorum, dershaneler kapatılırken ya da öğrencilerin atılması kolaylaştırılırken AK Partililer alkışlıyor, Hizmet AK Partiye haksız şekilde saldırırken Hizmetliler
13-Bu tavırdan vazgeçmemeliyiz, ne Gülen Hocaefendi putlaştırılmalı ne Tayyip Bey. Bir insanı hata yaptığında bile övüyorsan,
14-Sürekli olarak pohpohluyorsan ona yönelik her eleştiriye cevap verme ihtiyacını hissediyorsan, birşeyler bekliyorsun demektir.
15- Bu söylediklerimin tepki alacağını biliyorum. Hizmettekiler "Sen benim hocama nasıl hatalı dersin" diyerek, 
16- AK Partidekiler de başka diyerek tepki göstereceklerdir. Zamanında Rahmetli Erbakan hocayı eleştirdiğimde de Refah Partililer kızıyordu.
17-Buradan bana "Televizyonda fazla söz kesiyorsun!" diyen kardeşlerim oldu. Bu hafta Beyaz TV'de neredeyse hiç söz kesmedim. Eleştirenlere teşekkür ettim. 
18- Birbirimizin hatalarını söylemezsek, birbirlerimize, hocalarımıza genel başkanlarımıza yalakalık yaparsak, inancımızın yansıması ne olacak? 
19- Dolayısı ile, ben diyorum ki, Hizmettekiler Fethullah Gülen Hoca'nın Ak Partidekiler de
20- Sayın Erdoğan'ın doğrularıyla birlikte yanlışlarını söylemekten çekinmesinler. Allah' tan başkasından korkmasınlar.
21- Son gelişmelerde baktık ki, haklarında iddianame bile hazırlanmamış olan kişiler peşinen suçlu ilan edildi hem de darbe mahkumlarının salıverildiği bir dönemde. 
22- Bu tavır doğru mu? Eğer hortumculuk yapmışlarsa Allah cezalarını versin. Mahkemeler de cezalarını versin.
23- Ama ya yapmamışlarsa. İslam, haklarında hüküm tesis edilmeyen kişilerin suçlu ilan edilmelerine cevaz veriyor mu? 
24- Hatırlayın Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında da "Terörist" demişlerdi. Biz sahip çıkmıştık o günlerde. Yargılanan bir kişiye terörist demenin ahlaksızlık olduğunu söylemiştik. 
25- Bugün haklarında iddianame bile hazırlanmamış olan insanlara topluca hırsız, yolsuz deniyor. Bu da ahlaksızlıktır.
26-Bunu Ergenekon operasyonları boyunca sadece darbeciliği lanetleyen ancak yargılananların hiçbirini suçlu ilan etmeyen bir kardeşiniz olarak darbeciliği lanetlemiştim. 
27- Cemaat'ten hiç malzeme almadım. Cemaatten kimsenin yanına gidip de "Bana Ergenekon malzemesi versene" demedim. 
28- Kullanılmaya hep karşı oldum. Sadece iddianame ve hukuki kararlar üzerine değerlendirmede bulundum. Kimsenin kasedini yayınlamadım. 
29- Hiçbir bakan ile akçeli işler konuşmadım. sayın Erdoğan'a eleştirim varsa hem köşemde hem yüzyüze görüşmelerde dile getirdim. 
30- Dolayısı ile zamanında hizmetten yollanma malzemelerle gazetecilik filan yapanların bugün laf söylemeye hakkı yok.
31- Geçmişte "imam Hatipler kapatılsın" diyenlerin bugün laf söylemeye hakkı yok.
Geçmişte kaset yayınlayanlayanların bugün laf söylemeye hakkı yok. 
32- Gülen'in veya Erdoğan'ın her dediğini alkışlayanın bugün laf söylemeye hakkı yok. Ergenekon servisleri ile meşhur olanların bugün laf söylemeye hakkı yok. 
33- Bu yazdıklarımı Hizmetten beni tanıyan arkadaşlar okur, namuslarına hitap, bugüne kadar hiç istekte bulundum mu?
34- Bu yazdıklarımı AK Partililer okur, bugüne kadar herhangi birinizle akçeli işim oldu mu? Hayır. Adam olacaksın. Yalaka adam değildir!.. 
35- Her yapılanın doğru olduğunu söyleyen dost değildir. İçeri yerleşmiş bir parazittir!.. Bitti!
 
Arseven tweetlerine devamla şu notu da özellikle düştü: 
 
Şimdi kardeşlerimden istirhamım, maddeler halinde verdiğim mesajları yaygınlaştırmaları. Ben de yazacağım. Kardeşlerim işte 35 madde halinde yazdım, içerisinde bütün sorulara cevap var, anlayana. Bütün bunları hayatımda gayri meşru bir iş olsaydı yazamazdım; Ak parti hizmet veya bir başka dünyevi güçten beklentim olsaydı asla yazamazdım. Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olur. Bugün buradan çağırım, TRT'sinden TOKİ'sine, Hizmet'inden Zimmet'ine kadar bütün oluşumların maddi ilişkileri ortaya konulsun. Bütün illegal yapılanmaların üzerine gidilsin. Dinleme odaları kuranların üzerine gidilsin. Bütün bakanların üzerine gidilsin. Bütün gazetelerin ve gazetecilerin, bütün yargı mensuplarının, emniyet mensuplarının üzerine gidilsin. Gazetecelerden paralel işler yürütenler, ihale peşinde koşanlar kimlerse ortaya dökülsün. AK Partiye veya hizmete yakın görünüp, devlet imkanlarından kamu imkanlarından faydalananlar gözler önüne serilsin İş adamı gazeteciler ortaya serilsin. İstihbaratçı gazeteciler deşifre edilsin. Paralel, simetrik, asimetrik yapılar ortaya çıkartılsın. Bu da ancak, omurgalı bir toplumda mümkün olur. İsrail zulmüne seyirci kalanların daha doğrusu destek verenlerin güdümündeki dünyaya Bizim Medeniyemizi göstermek, omurgalı insanlar eliyle olur. Omurgalı insan söylemesi gerekenleri maddi kaybım olur düşüncesiyle söylemekten imtina etmez. Kulakları çınlasın, birçok arkadaş "Akılsızsın sen, bunca imkan varken kullan-a-mıyorsun!" filan diyordu!!!
30.11.-0001 00:00:00
ETİKETLER
YORUMLAR


Captcha image
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum